wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime 86

[anime] 86 14: „Cieszę się, że tu jestem (glad to be here)”.

Już w najbliższą sobotę, 16 października o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 14. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Cieszę się, że tu jestem (glad to be here)”. „Shin i jego przyjaciele postanowili zapisać się do specjalnej akademii wojskowej. Chłopak, który jako członek szwadronu Spearhead brał udział w wielu trudnych i ryzykownych misjach, zaskakuje wszystkich, demonstrując swoje niezwykłe umiejętności bojowe. Jednakże jako że jest doświadczonym Eighty-Sixersem, nie wszyscy patrzą na niego przychylnym wzrokiem. W swojej nowej jednostce Shin ponownie spotyka się z Eugene'em, młodym mężczyzną, którego poznał w bibliotece...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.10.2021

[anime] 86 13: „Już na to za późno (it's too late)”.

Już w najbliższą sobotę, 9 października o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Już na to za późno (it's too late)”. „Minął miesiąc, od kiedy Shin i jego przyjaciele trafili pod opiekę Republiki Federalnej Giadu. Grupa żyła jak normalni chłopcy i dziewczęta, pracując dorywczo i uczęszczając na zajęcia z gotowania. W mieście, w którym się znaleźli, panowała sielanka, jakiej nigdy wcześniej nie dane było im doświadczyć. Jednakże spoglądając na nią, ich twarze wydawały się jakieś niewyraźne. Po spędzeniu niedługiego czasu na przyglądaniu się i wsłuchiwaniu w miasto, podejmują pewną decyzję...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.10.2021

[anime] 86 12: „Witajcie (welcome)”.

Już w najbliższą sobotę, 2 października o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Witajcie (welcome)”. „Od ich rozstania minęło pół roku. Lena została zdegradowana z majora na kapitana z powodu nieautoryzowanego użycia moździerzy wojskowych, jednak mając na uwadze ostatnie życzenie Shina oraz szwadronu Spearhead, dowodzi teraz nową jednostką w walce z Legionem. Podczas specjalnej misji zwiadowczej grupa Shina poległa na polu bitwy w starciu z wrogiem. I gdy odzyskują przytomność po ciężkich obrażeniach, czeka na nich...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.10.2021

[anime] Znana dokładna data premiery.

Premiera drugiej części pierwszej serii anime 86 już 2 października w sobotę o 17:00 (północ czasu japońskiego)! Poniżej ilustracja przewodnia drugiego couru. Opening zatytułowany „Kyoukaisen” wykona amazarashi, natomiast ending „Alchemilla” przygotuje Regal Lily. Dodatkowo na podstronie dwunastego odcinka dostępny jest nowy trailer (przejdź). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.09.2021

[anime] Drugi zwiastun.

Pojawił się kolejny trailer zapowiadający drugi sezon pierwszej serii anime 86, premiera kontynuacji już w październiku. tutaj.

Dodano: 18.08.2021

[anime] Polska wersja odcinka specjalnego.

Zapraszam do oglądania epizodu podsumowującego pierwszą część pierwszej serii (streszczenie z punktu widzenia pani major, brak nowych scen). Pojawił się też krótki zwiastun drugiej części, można go obejrzeć tutaj.

Dodano: 26.06.2021

[anime] Wstrzymanie serii do października.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem jedenastym, została zakończona pierwsza część pierwszej serii opartego na powieści light novel autorstwa Asato Asato anime Eighty Six. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać kontynuacji, która trafi na małe ekrany już w październiku tego roku. By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (wszystkie tytuły można znaleźć na dole menu po prawej).Na koniec chciałbym Wam serdecznie podziękować za oglądanie serii z moimi napisami, a także zachęcić wszystkich, którzy doceniają moja pracę do wsparcia (przejdź), bym mógł nadal regularnie wydawać dla Was kilka serii anime na sezon. Wielkie dzięki i do napisania!

Dodano: 19.06.2021

[anime] 86 11: „Chodźmy (here we go)”.

Już w najbliższą sobotę, 19 czerwca o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Chodźmy (here we go)”. „Kierowani swą dumą i złożoną towarzyszom przysięgą Eighty-Sixersi nie przestają brnąć przed siebie. Nie zniechęca ich brak broni i amunicji, ani nawet utrata mechanicznego przyjaciela, który był z nimi od dawna, Fido. Aż w końcu docierają na ostatni przystanek podróży. W tym samym czasie Lena, która została pozostawiona w Republice, w końcu wylądowała na dawnej ziemi swoich podopiecznych. W bazie Spearheadów dane jest jej dotknąć śladów przyjaciół z oddziału...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.06.2021

[anime] 86 10: „Dziękuję (thank you)”.

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Dziękuję (thank you)”. „Dzięki pomocy Vladileny i jej przyjaciółki Shin w końcu odsyła brata na wieczny spoczynek. Teraz nic go już nie wiąże, więc razem ze swoim oddziałem oraz Fido wymykają się spod kontroli Republiki, opuszczając granice Dzielnicy 86. Młodzi żołnierze w końcu mogą cieszyć się wolnością, jednakże nieustannie towarzyszy im zagrożenie ze strony Legionu. Podczas swojej podróży Fido informuje kompanię, że w pobliżu jest miasto. Kapitan i jego podopieczni ruszają je zbadać, jednak na miejscu Shin słyszy pewien głos...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.06.2021

[anime] 86 09: „Żegnaj (goodbye)”.

Już w najbliższą sobotę, 5 czerwca o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Żegnaj (goodbye)”. „Wujek zdradza Lenie, iż celem Republiki jest całkowita eksterminacja Eighty-Sixersów, by po zakończeniu wojny kraj nie był skazany na wieczne piętno tyranów. Mimo desperackich prób pani major młodzi kolorowi ze Szwadronu Spearhead zostają wysłani na ostatnią, samobójczą misję w głąb terytorium wroga. Celem Shina jest unicestwienie jednego z Pasterzy Legionu, w którym znajduje się mózg jego brata...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.05.2021

[anime] 86 08: „Ruszajmy (let's go)”.

Już w najbliższą sobotę, 29 maja o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Ruszajmy (let's go)”. „Choć niczego nieświadoma pani major na wszelkie sposoby próbuje załatwić uzupełnienie swojego oddziału nowymi członkami, nic się w tej kwestii nie zmienia i po śmierci kolejnych towarzyszy Spearheadzi muszą sobie radzić w coraz szczuplejszymi składzie. Aż w końcu podopieczni srebrnowłosego handlera postanawiają zdradzić swojej nadzorczyni prawdę i wyjawiają jej, czym tak naprawdę jest pierwszy oddział obronny. Jak młoda córa szlacheckiego rodu Milizé zareaguje na te wstrząsające doniesienia?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.05.2021

[anime] 86 07: „Czy będziesz mnie pamiętać? (will you remember me?)”.

Już w najbliższą sobotę, 22 maja o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Czy będziesz mnie pamiętać? (will you remember me?)”. „Mimo utraty dwóch żołnierzy podczas jednej z misji, Szwadron Spearhead niemal natychmiast otrzymuje kolejne zadanie – musi zrównać z ziemią nowo powstającą bazę Legionu, która ma być przyczółkiem wroga wykorzystywanym do dalszej ekspansji. Niestety, pani major nie otrzymuje zgody na wsparcie swojego oddziału ostrzałem z moździerzy. Co więcej, młodzi Eighty-Sixersi muszą walczyć w osłabionym składzie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.05.2021

[anime] 86 06: „Do samego końca (through to the end)”.

Już w najbliższą sobotę, 15 maja o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Do samego końca (through to the end)”. „Po tym, jak podczas jednej z akcji major Milizé słyszy głosy zmarłych, dowódca na froncie, kapitan Nouzen, zdradza jej sekret dronów Legionu. Jak się okazuje, wrogie jednostki wcale nie wyłączą się za dwa lata i brak natychmiastowej zmasowanej akcji zakończy się klęską Republiki. Jakie działania podejmie srebrnowłosa waifu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.05.2021

[anime] 86 05: „Jestem z wami (I'm with you)”.

Już w najbliższą sobotę, 8 maja o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Jestem z wami (I'm with you)”. „Lena, która chce podążać za ideałami ojca i realizować jego wolę, zbiera w sobie całą odwagę i kontaktuje się z dowódcą bojowym Spearheadów, Undertakerem. I choć członkowie oddziału zdradzają jej swoje imiona, nie zamierzają traktować jej jak równej sobie ani uważać za swoją towarzyszkę. Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza, gdy okazuje się, że szlachcianka z Republiki znała brata Shina...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.05.2021

[anime] 86 04: „Prawdziwe imię (real name)”.

Już w najbliższą sobotę, 1 maja o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Prawdziwe imię (real name)”. „Choć Handler One znajduje mapę terenów poza Gran Murem, w jednej z misji ginie członkini nadzorowanego przez nią oddziału Spearhead, Kirschblüte. Eighty-Sixersi uświadamiają pani major, że rzucała ich na pole bitwy i traktowała jak bronie, podczas gdy sama wygodnie sobie siedziała w bezpiecznym miejscu i oberwała wszystko z obojętnym wyrazem twarzy, czyli niczym nie różniła się od innych ludzi jej rasy. Czy młoda szlachcianka zdoła podnieść się po tym ciosie?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.04.2021

[anime] 86 03: „Nie chcę umierać (I don't want to die)”.

Już w najbliższą sobotę, 24 kwietnia o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Nie chcę umierać (I don't want to die)”. „Polowanie, gotowanie i pranie... Młodzi Eighty-Sixersi, którzy dzień i noc toczą ciężkie bitwy, mają też zwykłe, spokojne życie codzienne. Jedna z członkiń Szwadronu Spearhead, Kurena Kukumila, bardzo ceni sobie czas spędzany z przyjaciółmi. Dziewczynie, która w sekrecie podkochuje się w dowódcy oddziału, Shinie, nie podobają się ciągłe łączenia z Leną i wtrącanie się pani major w ich codzienne życie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.04.2021

[anime] 86 02: „Awangarda (spearhead)”.

Już w najbliższą sobotę, 17 kwietnia o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Awangarda (spearhead)”. „Po samobójczej śmierci poprzedniego handlera następuje zmiana odpowiedzialnego za Szwadron Spearhead nadzorcy. Choć dla Eighty-Sixersów z tego oddziału nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż bardzo długo przetrwali na polu bitwy, nawet dla nich osoba rasy białej, chętna do kontaktu i rozmowy z uważanymi za podludzi mieszkańcami Sektora 86, jest rzadkością. Przebywający w środowisku, w którym w każdej chwili może zaatakować Legion, członkowie tego elitarnego oddziału spędzają czas na czytaniu książek czy też rozmyślaniu o wyskoczeniu na miasto. Podczas tej chwili spokoju Theo powiadamia ich poprzez Para-RAID o ataku dronów wroga...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.04.2021

[anime] 86 01: „Grabarz (undertaker)”.

Już w najbliższą sobotę, 10 kwietnia o godzinie 24:00 (17:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek pierwszej serii anime 86 zatytułowany „Grabarz (undertaker)”. „Republika San Magnolii od dawna znajduje się pod ostrzałem Legionu, armii bezzałogowych dronów sąsiedniego Imperium Giadian. Po latach żmudnych badań w końcu udaje im się opracować własne autonomiczne roboty, przemieniając jednostronną rzeź w pozbawioną ofiar walkę. A przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko rządu, gdyż tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak bezkrwawa wojna. Za murami ochraniającymi osiemdziesiąt pięć regionów Republiki, jest jeszcze jedno terytorium, które oficjalnie nie istnieje, Sektor 86. Młodzi mężczyźni i kobiety z tej porzuconej ziemi, zwani Eighty-Sixersami, obdarci z wszelkiej ludzkiej godności pilotują podczas bitew tę tak zwaną bezzałogową broń...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.04.2021

[anime] Anime 86.

86 (Eight-Six) to anime studia A-1 Pictures (m.in. Sword Art Online), zawierające elementy takich gatunków jak science-fiction, militaria, akcja, oparte na powieści light novel japońskiej pisarki, Asato Asato, zilustrowanej przez Shirabiego. Republika San Magnolii od dawna znajduje się pod ostrzałem Legionu, armii bezzałogowych dronów sąsiedniego Imperium Giadian. Po latach żmudnych badań w końcu udaje im się opracować własne autonomiczne roboty, przemieniając jednostronną rzeź w pozbawioną ofiar walkę. A przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko rządu, gdyż tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak bezkrwawa wojna. Za murami ochraniającymi osiemdziesiąt pięć regionów Republiki, jest jeszcze jedno terytorium, które oficjalnie nie istnieje, Sektor 86. Młodzi mężczyźni i kobiety z tej porzuconej ziemi, zwani Eighty-Sixersami, obdarci z wszelkiej ludzkiej godności pilotują podczas bitew tę tak zwaną bezzałogową broń...Zgodnie z oficjalnymi informacjami pierwsza seria będzie składać się z 24-25 odcinków, z tym że podzielonych na dwa coury (po pierwszych 12-13 odcinkach nastąpi kilka miesięcy przerwy). Premierę przewidziano na 10 kwietnia, czyli anime będzie ukazywać się w soboty. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 01.04.2021
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jigokuraku, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Mashle, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.